VIVIEN MIHALISH

Vivien Mihalish je značka lokálnej etickej módy tvorená na Slovensku Veronikou Mihálikovou. Je zameraná na tvorbu odevov pre urban princezné a každodenné víly, teda na pohodlné odevy pre originálne ženy milujúce feminínne strihy s dekoratívnymi prvkami, z prírodných materiálov. Každý kúsok je originálny a nadčasový, aby definoval štýl nositeľky a milovala ho celý život.

Urban princezná - (mestská princezná) - mestské žieňa milujúce strihy s dekoratívnymi prvkami, či romantickými akcentmi (napr. volány). Je milovníčkou pohodlných šiat a sukní s rafinovanými detailmi.

Každodenná víla - žena milujúca vôňu a vzhľad kvetov, prírodu a jej motívy. Táto láska sa odráža v odevoch, ktoré nosí, konkrétne v dezénoch, strihoch a farbách, zdôrazňujúce jej éterickosť.

Každá žena je jedinečná a nespadá do tabuliek vygenerovaných odevnými reťazcami, ktoré navyše oblečenie vyrábajú v neetických podmienkach a devastujú životné prostredie. Doba si žiada spomalenie, obnovenie udržateľných princípov a obrátenie sa na lokálne značky, či návrat k jedinečnej ateliérovej tvorbe. To sa snažím ponúknuť ženám aj ja. Ak je im Vivien Mihalish štýlovo blízka, majú možnosť si vybrať odev priamo z kolekcie, alebo rada ušijem na mieru, buď na konkrétne udalosti, alebo len tak do šatníka.


Kategórie