Oblečenie na špeciálnu príležitosť? Buďte originálna aj bez nakupovania!

20.08.2020

Svadby, konferencie, či pohovory sú často obrovskou výzvou pre váš šatník. Môžem ísť na tretiu svadbu za rok v tých istých šatách? Pamätajú si tento kostým z minulého roka?

Áno, malé čierne nič nepokazia, prečo sa však obmedzovať, keď môžete byť originálna? Ukážeme vám tri možnosti, ako sa obliecť štýlovo a zároveň ekologicky. Nikto z nás predsa nepotrebuje v skrini ďalší kus oblečenia, ktorý tam bude visieť, čakajúc na ďalšiu špeciálnu príležitosť. 

1. SWAP

Nemusíte len striehnuť na sociálnych sieťach na najbližší swap vo vašom okolí. Pokojne si ho spravte sami! Či už medzi kamarátmi, spolužiakmi, alebo kolegami. My sme to v práci skúsili pred slávnostným galavečerom, na ktorý sa chystali všetci kolegovia. Postavili sme na chodbu vešiak, informovali hromadným mailom a čakali sme, čo sa stane.

 Kolegyne boli z nápadu nadšené a každý deň prinášali na vešiak nové šaty. Niektoré z nich sa rozhodli šaty rovno darovať. Zopár kúskov oblečenia zostalo na vešiaku aj po podujatí, postupne sme k nim prihadzovali aj oblečenie na bežné nosenie. Vznikol nám tak celoročný swap. 

2. Sekáč

Nepreskakuj tento krok hneď! Argumentom typu: Mne sa v tých kopách hrabať nechce, nikdy tam nič nenájdem, treba tam stráviť veľa času atď. dobre rozumieme. Tiež sme to zažili. Je tu však nádej! Väčšina second handov dostáva nový tovar začiatkom týždňa. Postupne, ako sa tovar vychytá, ceny klesnú a koncom týždňa nakúpite za zopár centov. 

Dôležité je nenechať sa zlákať lacnou cenou a nenakupovať bezhlavo ani v sekáčoch. Vezmite si len to, čo naozaj potrebujete. Pre tie odvážnejšie a zručnejšie v šití odporúčame blog laflorita.sk. Šikovná Katka, ktorá blog založila, dokáže dať starému neforemnému oblečeniu zo second handu druhú šancu a pretvoriť ho na nepoznanie. Tak čo, skúsite to? :)

3. Prenájom

Odporúčame ho preto, že mu sami veríme. Práve vďaka prenájmu môžete mať na rôzne príležitosti unikátne oblečenie a nemusíte sa obmedzovať výberom vo vašej skrini. Môžete si tak splniť detský sen a mať na každom podujatí nádherné šaty bez toho, aby ste za ne museli minúť všetky úspory.

Kúsky, ktoré u nás nájdete sú nielen kvalitné, ale aj originálne, od lokálnych dizajnérov. Naši zákazníci si od nás objednávajú oblečenie na rôzne príležitosti. Konferencie, pohovory, svadby, tehotenské oblečenie na bežné nosenie i na slávnostné príležitosti. Kvalitné oblečenie je často drahšie a preto je finančne náročné dovoliť si kúpiť viacero kúskov oblečenia. Pri prenájme máte možnosť dovoliť si viacero šiat na rôzne príležitosti. Je to ideálny spôsob, ako si ekologicky obmieňať šatník, je to lacnejšie, ako kupovať nové drahé oblečenie a môžete byť stále iné aj bez preplnených skríň málo noseného oblečenia. Požičiavanie je nové nakupovanie, tak smelo do toho! 

Prenajmite si kúsky na špeciálne príležitosti

Požičiavanie je nové nakupovanie! 

Ivka