7 najlepších podcastov (nielen) o našich šatníkových problémoch

25.01.2020

Aj vy si cestou do práce, pri šoférovaní či upratovaní idete na podcastovej vlne? My tiež a zozbierali sme pre vás 7 tipov na počúvanie. Ako inak, na tému pomalej módy. Príjemné počúvanie a určite nám napíšte, ak natrafíte na nejaký iný zaujímavý podcast. 

  1. VYVOLENÍ V POVOLANÍ - POMALÁ MÓDA NABERÁ RAKETOVÚ RÝCHLOSŤ! 

    Horšia než fast food pre naše telo, je už len fast fashion pre našu planétu. Nedávno sme boli hosťkami v rádiu Expres, kde sme nahrávali podcast Vyvolení v povolaní - Pomalá móda naberá raketovú rýchlosť. Riešením, ako šetriť peniaze i životné prostredie, a zároveň sa obliecť (š)umne, môže byť aj požičiavanie.

  2. THE BIG WASTE TALK -  FAST FASHION. AKO MÓDA NIČÍ PLANÉTU

    The Big Waste Talk je slovenský podcast nielen o triedení a odpadkoch. Michal Sabo a jeho hostia sa v dieli FAST FASHION. AKO MÓDA NIČÍ PLANÉTU? venujú druhému najšpinavšiemu a najmenej etickému priemylu na svete.

3.    MEDZI NAMI: STAČÍ JEDNO TRIČKO A JEDNY NOHAVICE? 

V tejto epizóde podcastu MEDZI NAMI vám odborníčka na pomalú módu poradí, ako sa pozrieť na svoj šatník inak. Stačí nám jedno tričko a jedny nohavice? Stačí jedno tričko a jedny nohavice? Ako sa na našu skriňu po prvý raz pozrieť inak, ako urobiť prvý krok a skoncovať s neustálym nakupovaním oblečenia a ako vytvoriť praktický kapsulový šatník, sa dozviete v podcaste, ktorého hosťom je Martina Mareková Kuipers, koordinátorka Fashion Revolution pre Slovensko.  

 4.    ČIERNA LABUŤ: MÓDNA REVOLÚCIA

Módny priemysel je druhým najšpinavším priemyslom na svete. Naše oblečenie, ktoré je vyrábané rýchlo a lacno, je z dlhodobého hľadiska neudržateľné, či už sa to týka zneužívania lacnej pracovnej sily v krajinách tretieho sveta, vyčerpávania prírodných zdrojov alebo enormne narastajúceho množstva textilného odpadu. V podcaste Čierna labuť sa dozviete veľa zaujímavých informácií aj na rôzne ďalšie ekotémy, napr. o skutočnej cene leteniek, o škodlivosti zahadzovania ohorkov na zem a i. 

5.    .jednoducho: CIRKULÁRNA EKONOMIKA: AKO MÔŽEME VYUŽÍVAŤ ODPAD?

.jednoducho je pravidelná diskusná relácia, v ktorej sa venujú ekologickým témam a hľadaniu spôsobov ako jednoducho žiť ekologickejšie. Vychádza aj formou podcastov! Odporúčame diel CIRKULÁRNA EKONOMIKA: AKO MÔŽEME VYUŽÍVAŤ ODPAD? o tom, čo je to cirkulárna ekonomika a ako môžeme využívať odpad.

A ešte dva zahraničné tipy:

6.      WARDROBE CRISIS

Momentálne si fičíme na podcaste WARDROBE CRISIS. Ide o zaujímavé rozhovory so zaujímavými hosťami o príčinách a dôsledkoch dopadu módneho priemyslu, ale aj o skvelých iniciatívach a značkách, ktoré prichádzajú s riešeniami, ktoré sa snažia o zmenu.


7.      FAST FASHION  WAKEcup and smell the coffee

Textilný priemysel produkuje až 10 % zo svetového množstva emisií CO2. V podcaste sa dozviete, ako je možné, kúsok odevu je lacnejší ako jeho zaslanie poštou a akú environmentálnu záťaž a sociálny dopady na ľudí, ktorí oblečenie vyrábajú spôsobuje módny priemysel. 


Mini


VYNIKNITE NA PLESE SO ŠUMNÉ