5 rád, ako využiť čas, ktorý opäť spomalil

17.10.2020

A je to tu opäť! Nové obmedzenia, zatvorené kiná, divadlá, reštaurácie. Opäť sme nútení tráviť viac času doma, so svojimi najbližšími či sami so sebou. Po prvotnej dávke hnevu a frustrácie z tejto situácie sme sa rozhodli urobiť z nevýhody výhodu a využiť toto nevyžiadané spomalenie na veci, ktoré nám robia radosť, ale zvyčajne na ne nemáme čas.

Napriek tomu, že by sme svoj voľný čas mali tráviť hlavne doma, toto určite nemusíme brať ako obmedzenie či trest, ale naplno ho využiť na sebarozvoj či dlho odkladané projekty. My sme vám pripravili 5 aktivít, ktorými sa môžete inšpirovať.


1. Počúvajte podcasty

Popularita podcastov určite nie je len náhoda. Podcasty sú zvukové médium, ktoré je pre nás ľahko dostupné cez smartfóny či iné zariadenia a vďaka širokej ponuke naozaj nemáme núdzu o zaujímavý obsah. Pokiaľ stále neviete, kde začať, určite sa môžete inšpirovať naším výberom v blogu "7 najlepších podcastov (nielen) o našich šatníkových problémoch".  

2. Vytrieďte si šatník

Ak vám už oblečenie padá z políc a máte neustály pocit, že si nemáte čo obliecť, je to určite znamenie, že je najvyšší čas vytriediť si šatník. Previesť vás celým procesom môže odborníčka na upratovanie, Marie Kondo, ktorá je preslávená svojou knihou Kúzelné upratovanie, kde predstavila svoje tipy a základné pravidlá upratovania, KonMari metódu. Ak by ste sa o nej chceli dozvedieť viac a knižku nemáte poruke, odporúčame pozrieť si ju na Netflixe v show "Tidying Up with Marie Konodo", ktorá sa dá zhltnúť na pár posedení.

3. Naučte sa šiť

Sen o pekných rovných stehoch a nositeľných kúskoch môžete ľahko zmeniť na realitu šitím rúšok. Kreativita prevedení a rôznorodosť modelov je pre nás inšpiráciou, rovnako ako snaha slovenských dizajnérov pomôcť  práve hromadným prechádzaním na šitie  týchto ochranných pomôcok. Ak by ste hľadali jednoduchý postup ako si rúško ušiť doma, naša obľúbená Katka, La Florita, vám poradí, ako na to. 

4. Čítajte

Ak vás zaujíma móda, najmä tá pomalá, a radi by ste sa o nej dozvedeli niečo viac, môžete sa začítať do mnohých skvelých kníh na trhu. My odporúčame napríklad:

Taktiež sa môžete začítať do mnohých ďalších blogov na našej stránke.

5. Rozhliadnite sa po šumnom ne-shope

Ak sa už neviete dočkať, kedy opäť vyrazíte do mesta alebo pôjdete na špeciálne podujatie, môžete sa poobzerať po našom šumnom ne-shope a vyhliadnuť si kúsky, podľa vašich predstáv. V ponuke máme krásne modely od slovenských dizajnérov, šité kvalitne a s láskou. Rezervujte si svoj model už dnes!

Vstúpte do nášho šumného sveta