KNIŽNICA OBLEČENIA

Zakladáme 1. Knižnicu oblečenia na Slovensku! 
Pomôžte nám ju naplniť!

Každý máme v skrini kúsok oblečenia kupovaný s láskou a radosťou na výnimočnú príležitosť, ktorý nám už ale nesedí alebo ho z rôznych príčin nemôžeme znovu nosiť.
 Aj napriek tomu, že nám je ho ľúto vyhodiť či len tak niekam darovať, radi by sme ho videli opäť zažiariť, nosený a využitý v plnej miere na to, na čo bol stvorený.

VY STE SA NÁS PÝTALI, MY SME NAŠLI RIEŠENIE

Aby vaše oblečenie nestálo zabudnuté v skrini, ale mohlo zažiť tisíc ďalších príbehov, môžete ho darovať do prvej Knižnice oblečenia na Slovensku.
Ako už názov prezrádza, v Knižnici oblečenia síce žiadne knihy nenájdete - budete si ale môcť požičať oblečenie, ktoré bolo zakúpené, nosené a ľúbené, ale svojmu majiteľovi už ďalej neslúži.

AKÉ OBLEČENIE MÔŽEM DAROVAŤ?

Aby sme sa uistili, že Knižnica oblečenia bude plná kúskov, ktoré budeme vedieť ďalej požičiavať a naplno využiť, zbierame oblečenie na základe niekoľkých pravidiel:

  • Čisté a nepoškodené oblečenie, ktoré by ste neváhali požičať svojej priateľke;

  • Zbierame šaty, blúzky, košele, saká, kardigány, kabáty, tehotenské oblečenie či spoločenské šaty;

  • Zbierame oblečenie len pre dámy

    Nebudeme vedieť využiť :

  • detské oblečenie, spodné prádlo, ponožky, topánky, džínsy, čiapky, rukavice, oblečenie na domáce nosenie a pyžamá (na darovanie týchto kúskov je lepšie využiť lokálne charitatívne zbierky či zber odevov pre ľudí v núdzi)

Pokiaľ si nie ste istý, či by vaše oblečenie do Knižnice zapadlo, pokojne nám napíšte či pošlite fotky jednotlivých odevov a my vám budeme vedieť poradiť. Darované oblečenie, ktoré v Knižnici oblečenia nebudeme vedieť využiť, posunieme zodpovedne organizáciám, ktoré preň budú vedieť nájsť úžitok.

AKO A KDE DAROVAŤ OBLEČENIE?

Pokiaľ nám chcete oblečenie darovať stačí, ak:

a) napíšete na info@sumne.sk 
b) zorganizujte zbierku so svojimi kolegami vo firme alebo priateľmi. V prípade potreby vieme zabezpečiť zbernú nádobu označenú logom Šumné - Knižnica oblečenia :)-

Staňte sa našim zberným miestom! Neváhajte nás kontaktovať na info@sumne.sk. Zbernú nádobu  vám zabezpečíme.

ŠÍRTE MYŠLIENKU KNIŽNICE OBLEČENIA ĎALEJ! 

1) Odfoťte darovaný kúsok/kúsky (ideálne na sebe) a fotku (video) zdieľajte na sociálnych sieťach s hashtagom #kniznicaoblecenia a oznčte @sumne.kniznicaoblecenia. 

2) Označte svojich priateľov a vyzvite ich k darovaniu nenosených kúskov do Knižnice oblečenia. 

3) Lajkujte stránku Šumné  na Facebooku alebo Instagrame.

ZAPOJTE DO ZBERU SVOJICH KOLEGOV
Pokiaľ by ste do zbierky odevov do Knižnice oblečenia chceli zapojiť aj vašu firmu alebo organizáciu, kontaktujte nás na info@sumne.sk

POŽIČIAVANIE JE NOVÉ NAKUPOVANIE 

KNIŽNICU OBLEČENIA PRINÁŠA

DO ZBIERKY KNIŽNICE OBLEČENIA SA ZAPOJILI